Program do rozliczania delegacji

Podstawowym świadczeniem, które należą się delegowanemu to dieta, która ma różne stawki w zależności czy delegacja jest krajowa czy międzynarodowa oraz zależna jest od czasu trwania delegacji. Dodatkowo wyjeżdżającemu należą się zwrot wszystkich kosztów podróży m.in. należności za bilety lotnicze, bilety kolejowe, hotele o ile nie były one zapłacone przez pracodawcę. Sporą kontrowersję budzi ryczałt za korzystanie własnego samochodu podczas podróży, ponieważ kwoty za każdy przebyty kilometr powinny wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów tj. paliwo, płatne autostrady, promy, płatne parkingi itp., zdecydowana większość pracodawców zwraca takie koszty, a w według przepisów prawa to jest kolejny dochód pracownika, który powinien być opodatkowany. Ogólnie temat delegacji to spore pole do nadużyć, które zawsze są dokładnie kontrolowane przez kontrolerów z Urzędu Skarbowego.
Podróż służbowa to właściwie nic innego jak delegacja, czyli wyjazd który zlecił nam pracodawca lub którą odbywamy z związku z naszą pracą. Kto finansuje delegację i w jakim wysokości? To już nie jest tak łatwe, zawiłość przepisów jest ogromna, chociaż na pierwszy rzut oka wydawać mogłoby się, że to całkiem łatwe wiele pracujących nie radzi sobie z tym zagadnieniem
Każda osoba po skończonej wyjeździe musi złożyć na ręce swojego szefa lub do działu księgowości rozliczenie delegacji, można je wypełnić samodzielnie lub sprawdzić dostępny w Internecie system do delegacji. Darmowe są jednak zazwyczaj tylko nierozbudowane kalkulatory za konkretne programy do rozliczania delegacji trzeba wnieść opłatę, ale nie są to zazwyczaj najczęściej wygórowane opłaty.